I get a quarter pounder with cheese, fries and a drink. It costs almost $15. I can go to a cafe where I’m waited on and served decent food for $20.
You must log in or register to comment.
deleted by creator
I got Subway yesterday.
It cost less than $8, took like 10 minutes, i drove 5 minutes to get there, and I didn’t have to clean anything.You can assemble a sub at home in just the time it took you to drive one way. ‘Fast’ food being the slower and more expensive option has resulted in many, many more at-home meals for me.